Welcome to my blog!!!!!!!
четверг, 18 апреля 2013 г.
Біографія
Клод Шеннон народився 30 квітня 1916 року в місті Петоцкі, штат Мічиган, США. У 1932 році він закінчив загальноосвітню середню школу Гейлорд. У 1932 році Шеннон був
зарахований в університет Мічигану, де обрав курс, відвідуючи який початківець учений познайомився з роботами Джорджа Буля. У 1936 році Клод закінчує Мічиганський університет,
отримавши ступінь бакалавра за двома спеціальностями математика і
електротехніка, і влаштовується в
Массачусетський технологічний
інститут (MIT).
У 1937 написав статтю «Символьний
аналіз реле і комутаторів». У 1940 році отримав премію Альфреда Нобеля.
Докторська дисертація Шеннона «Алгебра для теоретичної
генетики», була завершена навесні 1940 року. Шеннон отримує доВиявляє новий метод організації, який дозволяє зменшити кількість контактів реле, необхідних для реалізації складних логічних функцій. Він опублікував доповідь, названий «Організація двополюсних перемикаючих ланцюгів». В кінці 1940 року Шеннон отримав Національну науково-дослідну премію. З 1950 по 1956 Шеннон займався створенням логічних машин. Він створив машину, яка могла грати в шахи.
Клод Шеннон пішов з життя 24 лютого 2001 рокукторський ступінь з
математики та ступінь магістра з електротехніки.
Теорія зв'язку в секретних системах
- Робота Шеннона «Теорія зв'язку в секретних системах» (1945) з грифом «секретно», яку розсекретили й опублікували тільки лише в 1949 році, послужила початком великих досліджень в теорії кодування і передачі інформації, і, на загальну думку, надала криптографії статус науки. Саме Клод Шеннон вперше почав вивчати криптографію, застосовуючи науковий підхід. У цій статті Шеннон визначив основоположні поняття теорії криптографії, без яких криптографія вже немислима. Важливою заслугою Шеннона є дослідження абсолютно стійких систем і доказ їх існування, а також існування криптостійкості шифрів, і необхідні для цього умови.
- Шеннон також сформулював основні вимоги, пропоновані до надійних шифрів. Він ввів стали вже звичними поняття розсіювання та перемішування, а також методи створення криптостійкості систем шифрування на основі простих операцій. Дана стаття є відправним пунктом вивчення науки криптографії.
Теореми Шеннона
§Пряма і зворотна теореми Шеннона для джерела загального вигляду - про зв'язок ентропії джерела і середньої довжини повідомлень.
§Пряма і зворотна теореми Шеннона для джерела без пам'яті - про зв'язок ентропії джерела і можливого ступеня стиснення за допомогою кодування з втратами і подальшого неоднозначного декодування.
§Пряма і зворотна теореми Шеннона для каналу з шумами -
про зв'язок пропускної здатності каналу і існування коду, який можливо використовувати для передачі з помилкою, яка прагне до нуля (при збільшенні довжини блоку).
§Теорема Найквіста - Шенона (у російськомовній літературі - теорема Котельникова) - про однозначне відновленні сигналу по його дискретним відліками.
§Теорема Шеннона про джерело шифрування (або теорема безшумного шифрування) встановлює межу максимального стиснення даних і числове значення ентропії Шеннона.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)